Kowalstwo Opole artystyczne jako sztuka i rzemiosło

Warsztaty rękodzielnicze dla grup zorganizowanych, firm, gmin, szkół, przedszkoli itp.

Zajęcia skierowane są do instytucji oraz firm. Celem zajęć jest przybliżenie rzemiosła artystycznego i sztuki ludowej, upowszechnienie kultury plastycznej oraz zachęcenie do podejmowania indywidualnej działalności twórczej. Proponujemy państwu szeroką gamę pokazów rękodzielników dla grup 15-25 osób, trwające ok. 2 godzin dla poszczegulnego rzemiosła.
POKAZ KOWALSTWA JAKO RZADKA SZTUKA FORMOWANIA METALU
image

Podstawową metodą poznawania świata i praw nim rządzących jest obserwacja. Pokaz doświadczeń i eksperymentów często niemożliwych do przeprowadzenia w warunkach szkolnych czy domowych pozwala zrozumieć, „dotknąć” i poczuć prawdziwe oblicze rzemiosła postrzeganego przez większość ludzi jako trudne i niedostępne. Pokazy kowalstwa mają na celu ukazanie piękna ginącego rzemiosła jakim jest kowalstwo. Podczas pracy posługuję się typowymi narzędziami kowala nie ślusarza. Widzowie mają okazję podjąć trud pracy jako pomocnicy. Organizator powinien zapewnić źródło prądu 230 v. Czas trwania pokazu to około godziny, jeżeli widzowie są podzieleni na grupy, jeżeli nie to pokaz jest ciągły bez powtarzania cyklu przez kilka godzin.

WARSZTATY CERAMICZNE - GARNCARSTWO
image

Wykład ceramiczny dostosowany do wieku uczestników. Omawiane są sposoby wydobycia gliny, różne technki tworzenia naczyń glinianych, suszenia i wypalania oraz zdobienia różnymi technikami. Wykład prowadzę w formie lekkiej i przyjaznej uczestnikom zajęć. racę na zadany temat. Wykonane prace są oceniane, a grupa osób która zwycięży dostaje upominek.

WIKLINIARSTWO - PLECIONKARSTWO
image

Czy marzyliście o tym, aby wziąć kilka gałązek wikliny do ręki i spróbować upleść z nich koszyczek? Jeśli tylko sięgniemy pamięcią to pierwsi ludzie wyplatali różne rzeczy z trzciny, wikliny czy gałązek. Jako trzecie pokolenie wikliniarzy bardzo chętnie uchylimy rąbka tego rzemiosła i zainteresowanym osobom pomożemy w wykonaniu ładnego wyrobu, który będzie niebanalną pamiątką dla uczestników wikliniarskich zajęć.

WYRÓB FIGUREK DREWNIANYCH - RZEŹBIARSTWO
image

Zajęcia wyrobu figurek drewnianych są nową propozycją. Osoba wykonująca zajęcia to już trzecie pokolenie rodziny rzeźbiarzy. Zajęcia są tak przygotowane, aby osoba zainteresowana w krótkim czasie i przy użyciu bardzo prostych narzędzi mogła wykonać figurkę z przygotowanych wcześniej elementów. Zajęcia te pierwszy raz zostały zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Turystyki Podziemnej w Zabrzu i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

TKACTWO
image

Tkactwo to kunszt, robótki ręczne to relaks, gobelin to sztuka. Osoba która je prezentuje to najlepszy rękodzielnik który w łatwy, prosty i ciekawy sposób potrafi przekazać swoje umiejętności innym, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zajęcia są tak przygotowane aby w dość krótkim czasie osoba zainteresowana mogła wykonać lub poznać tajniki danej profesji.

WITRAŻE, ZAWIESZKI I WYROBY SZKLANE ZDOBIONE METODĄ TIFFANIEGO
image

Wykład ceramiczny dostosowany do wieku uczestników. Omawiane są sposoby wydobycia gliny, różne technki tworzenia naczyń glinianych, suszenia i wypalania oraz zdobienia różnymi technikami. Wykład prowadzę w formie lekkiej i przyjaznej uczestnikom zajęć. racę na zadany temat. Wykonane prace są oceniane, a grupa osób która zwycięży dostaje upominek.

ZAJĘCIA RYCERSKIE, WIKINGOWIE I LEKCJE HISTORYCZNE
image

Nikt nie przejdzie obojętnie obok rycerza, który zawsze wzbudzał podziw i zachwyt. Zdradzimy tajemnice tak mroczne a zarazem tak ciekawe, że będziesz je pamiętać bardzo długo. Przymierzysz strój giermka oraz będziesz miał możliwość wypróbowania swoich sił w różnych zabawach taktycznych. Najbardziej waleczni będą nagrodzeni i pasowani na giermka. Zapraszam chłopców i dziewczęta, aby spróbowały swoich sił w zajęciach jakie organizujemy.

FLORYSTYKA
image

Celem zajęć jest przedstawienie osobom zainteresowanym sztuki tworzenia bukietów stroików wykorzystując w tym celu różne rodzaje gałązek, kwiatów, traw, trzcin. W czasie zajęć osoby zainteresowane poznają różne tajniki związane z florystyką, będą mogły spróbować swoich sił przy wykonaniu prostych stroików lub kompozycji kwiatowych.

ZDOBIENIE PORCELANY
image

Od niedawna wprowadziliśmy zajęcia zdobienia wyrobów ceramicznych, które się cieszą bardzo dużym zainteresowaniem. Osoba dostaje czysty kubeczek lub filiżankę z talerzykiem i przy pomocy pędzla i odpowiedniej farby nanosi swój wzór lub motyw, taki wymalowany wyrób trafia do pieca po czym jest gotowy do codziennego użycia. Stanowi wspaniałą pamiątkę dla osoby wykonującej.

PRĘDZENIE I DZIEWIARSTWO
image

Pokazy i warsztaty przędzenia na kołowrotku oraz wrzecionie. Przetwarzanie runa owczego i przędzenia na kołowrotku nauczysz się samemu lub na naszym pokazie od dziewiarki z zamilowania o wielu talentach. Własnoręcznie uprzędzioną wełnę wykorzystuje do wyrobu szali, swetrów, chust czy skarpet.

STOLARSTWO I SNYCERSTWO

Zajęcia prowadzi snycerz i stolarz z zamiłowania. Pracy z drewnem nauczył się sam od wiekowych szwedzkich wiejskich stolarzy, praktykował w Anglii pod okiem utalentowanych łyżkarzy, rozwija swój warsztat pracy ucząc się od najlepszych. Przy okazji gawędziarz, prowadzi warsztaty i pokazy pracy z drewnem dla dorosłych oraz dla dzieci. Wykonuje z drewna łyżki, miski, noże, przedmioty życia codziennego a także narzędzia i akcesoria do przerobu wełny owczej, takie jak ręczne gręple, hackle, szarpaki i czesaki, deski do mieszania wełny, suszarki do wełny. Robi także meble drewniane, domowe i ogrodowe, pergole i inne.

WYPLATANIE, SŁOMKARSTWO, LALKARSTWO, PAPIER CZERPANY.
image

Z wykształcenia architekt, od wielu lat hobbystycznie zajmuje się sztuką wszelaką. Obecnie techniki rękodzielnicze doskonali na Uniwersytecie Rzemiosła Artystycznego. Ukończyła również kurs grafiki warsztatowej oraz ceramiki w placówce ART PUNKT. Pokazy w zakresie: wikliniarstwo, plecionkarstwo, wyplatanie małych form z wikliny, witek wierzbowych i innych naturalnych materiałów, słomkarstwo, wyplatanie sznurów i poznanie splotów ozdobnych jak i wykonanie elementów z traw i trzcin, tworzenie suchych kompozycji roślinnych, lalki MOTANKI, lalki wykonane w całości z tkanin z ozdobnymi wstążkami, papier czerpany, wykonywanie własnego papieru ozdobnego w technice papieru czerpanego z użyciem dodatków m.in. kwiatów i roślin polnych.

Zapraszamy do korzystania z naszych Rękodzielników wszystkich razem na dużych piknikach lub pojedynczo na mniejszych wydarzeniach. W sprawie rezerwacji i cen prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Start | O mnie | Usługi | Galeria | Kontakt
Copyright © 2014 Kowalstwostylowe | Designed by Netstrona.pl